top of page

5 manieren om je welzijn tijdens je werkdag te verbeteren

Bijgewerkt op: 21 aug. 2023


Thuiswerken of in een kantooromgeving kan soms eentonig worden en onze fysieke gezondheid beïnvloeden als we niet opletten. Lange uren zitten kan negatieve gevolgen hebben voor ons algehele welzijn, wat vervolgens de kwaliteit van ons werk beïnvloedt. Hoe kunnen we dit aanpakken? Bij Local Club, onze Coworking Café gelegen in Elsene, geven we prioriteit aan het werkcomfort van onze bezoekers en leden. In dit artikel delen we vijf methoden om actief te blijven en je welzijn tijdens een werkdag te verbeteren.1 - Zorg voor jezelf


Je lichaam actief houden kan de bloedcirculatie bevorderen. Dit versterkt cognitieve functies en houdt je alert, wat leidt tot een betere werkprestatie. Veel professionals bij Local Club nemen pauzes om te rekken, wandelen of frisse lucht te halen. Dit voorkomt dat ze de hele dag voor hun computer blijven zitten. De werkplekinrichting wordt vaak over het hoofd gezien, maar is waarschijnlijk een van de meest cruciale factoren. Bij Local Club bieden we verschillende soorten tafels - hoog, rond en zelfs een loungegedeelte met sofa's en fauteuils. Alles is aangepast aan jouw behoeften en voorkeuren.2 - Groene ruimtes bevorderen welzijn en productiviteit


Gesloten kantoorruimtes zijn verleden tijd; de natuur neemt haar plaats weer in op het werk. Volgens diverse studies, waaronder die van de Universiteit van Texas en Cardiff University, kan de aanwezigheid van planten en bloemen de werkproductiviteit met wel 15% verhogen. Bij Local Club vind je diverse planten die leven in de ruimte brengen. Kom ook genieten van onze tuin en vijver. We hebben zelfs een tuintafel en parasol zodat je buiten kunt werken, ideaal om even uit de dagelijkse sleur te breken en te genieten van het mooie weer en de frisse lucht.3 - Werk in groepen of gemeenschappen


Waar gesloten kantoorruimtes enkele jaren geleden nog de norm waren, is de trend nu verschoven naar open ruimtes. Vooral sinds het Covid-19-tijdperk hebben veel werknemers het telewerken ontdekt en omarmd. Deze werkwijze biedt veel mensen flexibiliteit. Velen hebben gekozen voor telewerken om hun levenskwaliteit te verbeteren, zoals bijvoorbeeld voor hun kinderen zorgen. Echter, voor sommigen kan deze reden juist contraproductief werken. Coworking-ruimtes zijn voor hen de ideale oplossing. Bij Local Club bieden we een volledig functionele open ruimte waar je kunt samenwerken met professionals uit verschillende sectoren. Zo kun je je productiviteit verhogen door je te laten inspireren door andere gebruikers van onze coworking-ruimte.4 - Doorbreek je routine


Een gebrek aan motivatie is vaak een reden voor een daling van de productiviteit. Om enthousiasme in je werk te behouden, is het essentieel om niet in een sleur te raken. De dagelijkse routine "forenzen, werken, slapen" kan vermoeiender zijn dan men denkt. Brussel is de perfecte stad om dit te doorbreken, met goede verbindingen naar milieuvriendelijk vervoer zoals fietsen, rolschaatsen of steppen. Je kunt deze vervoersmiddelen gebruiken om de ochtendspits te vermijden en misschien een omweg maken om na een productieve werkdag wat frisse lucht te krijgen.5 - Gebruik de Pomodoro-techniek om je taken te structureren


De Pomodoro-techniek, ontwikkeld in de jaren '80 door Francesco Cirillo, is een tijdmanagementstrategie die de productiviteit en focus wil verhogen. Het idee is om je werktijd te verdelen in intervallen van 25 minuten (genaamd "Pomodoros"), gevolgd door een pauze van 5 minuten. Na vier Pomodoros neem je een langere pauze van 15 tot 30 minuten.


Deze methode heeft twee grote voordelen: het helpt je gefocust te blijven door periodes van intensief werk af te wisselen met regelmatige pauzes. Deze korte pauzes zijn perfect om te rekken, een stukje te lopen, of zelfs om te genieten van de heerlijke warme en koude dranken die we bij Local Club aanbieden.Het welzijn op het werk wordt door bedrijven steeds serieuzer genomen. Als je op zoek bent naar een open ruimte die misschien dichter bij je huis ligt dan traditionele kantoren, nodigen we je uit om Local Club te proberen. Ons team staat klaar om je maximaal comfort te bieden tijdens je werkdagen.


Voor meer informatie over Local Club, bezoek onze website:

www.local-club.com


Of kom langs bij:

169 Chaussée de Vleurgat

1050 Elsene

Open van 9u tot 18u, van maandag tot vrijdag.


1 weergave0 opmerkingen

Комментарии


bottom of page